androidpolska.pl

Blog tematyczny o nowoczesnych technologiach, sprzęcie elektronicznym oraz gamingu.

IT

Jakie są programy do nagrywania?

Jakie są programy do nagrywania?

Dynamiczny rozwój technologiczny sprawił, że mamy ogromne możliwości na komputerze; można robić przeróżne i niesamowite rzeczy, a nawet zarabiać dzięki specjalnym programom służącym nagrywaniu. Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie życie bez poradników czy filmów w Internecie. W niniejszym artykule prezentujemy program do nagrywania. Zachęcamy do lektury.

Program do nagrywania – jaki?

Większość filmików przykładowo z serwisu Youtube jest nagrywana przez specjalne programy. Dostępnych jest wiele różnych programów do nagrywania. Przykładowo program Audacity służy do nagrywania dźwięku w wysokiej jakości; jest on niezwykle prosty w obsłudze. Zastosowanie znajduje w branży muzycznej czy amatorskich filmikach w Internecie. Innym przykładem programu do nagrywania jest OBS Studio. Program ten jest wszechstronny, umożliwia nagrywanie dźwięku ekranu naszego monitora oraz kamery. Jest to idealny program do nagrywania filmów na platformę Youtube czy transmisji na żywo. Program jest na tyle prosty i zaawansowany, że używają go praktycznie wszyscy: od małych twórców, aż po tych najpopularniejszych na świecie.

Świat gier i program do nagrywania

W ciągu ostatnich lat branża gier oraz platformy związane z udostępnianiem filmów z gier stały się bardzo popularne. Zwiększona popularność tego typu rozrywki pozwala na znalezienie swojego miejsca dużej ilości programów do nagrywania głosu, jak i również swojej rozrywki. Mimo, że OBS jest najpopularniejszym programem z tego segmentu, znaleźć możemy również inne programy spełniające swoje zadanie. Przykładowo znana firma Nvidia produkująca karty graficzne do komputerów czy laptopów stworzyła własną funkcję nagrywania ekranu, głosu czy nawet kamery. Ten program nazywa się GeForce Experience i zawiera głównie możliwość pobrania najnowszej aktualizacji do sterowników karty graficznej. Poza tym, posiada także wszelakie funkcje, a jedną z nich jest nagrywanie ekranu, głosu i kamery wideo, a także możliwość nagrywania swojego ekranu na telefonie. Program do nagrywania wykorzystywany jest do poradników, kiedy występuje jakiś problem bądź rozgrywki z jakiejś gry mobilnej.

Program do nagrywania w Apple, Samsung i Sklep Play

W telefonach od firmy Samsung czy Apple nagrywanie ekranu to funkcja zainstalowana już wraz z systemem, a więc nie musimy szukać najlepszego programu do nagrywania i zastanawiać się czy dana aplikacja na pewno spełni swoje zadanie. Jednak w niektórych telefonach taka opcja nie występuje. Z pomocą przychodzą więc różne aplikacje pobierane ze Sklepu Play czy bezpośrednio z Internetu. Przykładem takiej aplikacji mobilnej jest AZ recorder, który nagrywa ekran naszego smartfonu bez żadnych opóźnień. Program zawiera także opcje nagrywania na żywo, co dla niektórych może być wielkim plusem. Innym rodzajem tego typu programów są te do nagrywania płyt CD czy DVD. Mogą one wydawać się staromodne, jednak dużo osób korzysta z nich. Przykładem takiego programu jest chociażby CDBurnerXP, banalny w obsłudze i spełniający swoje zadanie. Każdy program posiada swoje wady i zalety, dlatego lepiej przetestować kilka z nich.

Udostępnij