Toki Tori

Dodano: 2011-04-21 21:46 : 2011-04-21

2
6

Połączenie dwuwymiarowej platformówki i gry logicznej. Przejmujemy kontrolę nad zabawnie wykonanym pisklęciem, pokonując przygotowane przez producentów plansze.

Toki Tori to produkt stanowiący połączenie klasycznej dwuwymiarowej platformówki oraz gry logicznej, wymagającej dogłębnego planowania dalszych posunięć. Tytuł pierwotnie debiutował na konsoli Gameboy Color. Wersja przeznaczona na PC rozwija pomysły ze swojego pierwowzoru, co szczególnie widać na przykładzie sterowania. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest studio deweloperskie Two Tribes, znane również za sprawą takich tytułów jak ReWind czy Rubik's Puzzle World.

Gracz przejmuje kontrolę nad zabawnie wykonanym pisklęciem, a jego zadaniem staje się pokonywanie kolejnych plansz i wykonywanie powierzanych przez grę zadań. Równolegle należy unikać znajdujących się na planszy przeciwników. Istotną rolę odgrywa tu wykorzystywanie różnego rodzaju gadżetów. Mogą one być pomocne zarówno w eliminacji potworów, jak i w docieraniu do pozornie niedostępnych stref planszy. Lista dostępnych przedmiotów obejmuje takie wynalazki jak Telewarp (teleportacja) czy Freeze-o-Matic (zamrażanie wybranych obiektów). W sumie do pokonania jest kilkadziesiąt różnych etapów o rosnącym poziomie trudności. W trakcie rozgrywki odwiedzamy między innymi dżunglę, zamek i bagna. Akcja obserwowana jest z boku, przez co widzi się znaczny wycinek pokonywanej aktualnie planszy.

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Zobacz również

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token