Speedway Challenge 2016

Speedway Challenge 2016

Dodano: 2016-05-21 20:21 : 2016-05-21

3
3

„Speedway Challenge 2016” to darmowa gra dostępna na urządzenia z systemem Android. Jest to symulator jazdy zawodnikiem żużlowym w widoku dwuwymiarowym (z lotu ptaka). „Speedway Challenge 2016” jest następcą „Speedway Challenge” – najpopularniejszej gry żużlowej 2015 roku – w grę grało prawie 100 000 użytkowników z całego Świata (nie tylko z Polski). Fakt ten cieszy tym bardziej, że twórcami gry jest polskie studio „Berobasket”.


Grę można pobrać ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.com.berobasket.SpeedwayChallenge2016&hl=plNajwiększym atutem gry jest realistyczny model jazdy na motocyklu żużlowym, który został przetestowany przez zawodników na co dzień ścigających się na żużlu. To dzięki niemu rozgrywka daje tyle radości, a wirtualne biegi są równie emocjonujące jak te w rzeczywistości. O realności odwzorowania fizyki jazdy niech świadczy fakt, że w grę grają aktywni zawodnicy ścigający się na żużlu. Krótki film z opiniami żużlowców (Piotr Pawlicki, Vaclaw Milik, Tomasz Jędrzejak, Rune Holta, Mateusz Szczepaniak) https://www.youtube.com/watch?v=sJ9dO1qBWEY . Mnogość dostępnych zespołów oraz duża baza zawodników o zróżnicowanych umiejętnościach gwarantuje solidną dawkę emocji. Ważnym elementem gry jest charakterystyka torów – na każdym torze jeździ się inaczej i trzeba obierać inny tor jazdy, by wygrywać. „Speedway Challenge 2016” oferuje trzy tryby gry: „Mecz towarzyski”, „Wyzwanie” oraz „Tryb ligowy”.
W meczu towarzyskim gracz wybiera dowolne dwa zespoły oraz tor. W grze dostępnych jest 77 zespołów (liga polska, brytyjska, szwedzka, duńska, drużyny narodowe i klasyczne) oraz 36 torów. W zależności od wyboru zespołów gracz rywalizuje z przeciwnikiem na zasadach ligi polskiej, angielskiej, szwedzkiej lub na zasadach międzynarodowych. Przed meczem można ustalić wyjściowy skład, a w trakcie meczu egzekwować rezerwy zwykłe oraz taktyczne.
W trybie „Wyzwań” dostępne są pamiętne mecze historyczne lub też ekscytujące pojedynki, które mają dopiero się odbyć. Zadaniem gracza jest wypełnienie określonego zadania, np.: pokonać przeciwną drużynę odpowiednią ilością punktów, nie przegrać żadnego biegu, zdobyć określonym zawodnikiem wymaganą liczbę punktów itp. Oprócz tych łatwiejszych wyzwań są również o wiele trudniejsze, które będą od nas wymagać dużych umiejętności i wielu godzin treningu.


Najwięcej radości daje jednak gra w trybie ligowym. Do wyboru jest prowadzenie zespołu w lidze polskiej, brytyjskiej, szwedzkiej lub duńskiej. Tryb ligowy w „Speedway Challenge 2016” jest bardzo rozbudowany, najważniejsze opcje tego trybu to między innymi:
- budżet klubu - zarządzaj mądrze budżetem, by uniknąć degradacji do niższej ligi z powodów finansowych
- kontuzje zawodników
- transfery - negocjuj z zawodnikami innych klubów i wolnymi agentami
- kontrakty zawodników
- rozbudowane statystyki zawodników
- zmienny poziom umiejętności zawodników w trakcie sezonu
- możliwość rywalizacji przez wiele sezonów - nie ma limitu
- właściwe przepisy żużlowe dla każdej z dostępnych lig
- realny przepływ zawodników (transfery między klubami, nowi adepci żużla, koniec kariery starszych zawodników)
- możliwość utworzenia własnych zespołów

Gra w trybie ligowym daje wiele godzin niezapomnianej rozrywki. Na tym jednak nie koniec - twórcy przekonują, że cały czas pracują nad grą wydając kolejne aktualizacje i jeszcze bardziej ją udoskonalają. Żeby nie było tak różowo trzeba wspomnieć również o minusach:
- płatny tryb ligowy. Sama gra jest darmowa i możemy pograć w trybie „Meczu towarzyskiego” lub też w trybie „Wyzwań” jednak jeśli chcemy poczuć prawdziwe emocje musimy odblokować płatny tryb ligowy. Opłata jest jednorazowa i jest to kwota rzędu dziesięciu złotych.
- wymagające sterowanie. To w zasadzie jest wada jak i zaleta, ponieważ by cieszyć się w pełni radością z jazdy trzeba spędzić trochę czasu ucząc się jazdy. Na początku sterowanie może wydać się kłopotliwe jednak po kilku godzinach treningu nie będziecie sobie wyobrażać innego.
- gra dostępna tylko na system Android. Póki co twórcy nie mają funduszy, by wydać grę również na urządzenia z systemem iOS lub Windows Phone.

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Zobacz również

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token