Sonic 4 Episode I v1.0.1

Sonic 4 Episode I v1.0.1

Dodano: 2012-02-01 15:21 : 2012-02-01

3
15

Firma SEGA wprowadziła do sprzedaży na Android Market pierwszy rozdział platformówki Sonic the Hedgehog 4. Produkcja, dostępna w App Store od ponad roku (i od półtora roku na konsolach), wreszcie zawitała na Androida. Możecie ją nabyć za równowartość ok. 13 zł.

Sonic the Hedgehog 4: Episode 1 to jedna z najnowszych inkarnacji bestsellerowej serii, której początki sięgają wczesnych lat 90. XX wieku i 16-bitowych konsol. W grze wcielamy się w postać Sonika i, podobnie jak w przypadku pierwszych trzech odsłon serii, przemierzamy w zastraszającym tempie zaprojektowane z rozmachem plansze, zbierając w międzyczasie złote obrączki (stanowiące walutę, jak i chroniące Sonika przed śmiercią).

Rozgrywka została podzielona na cztery etapy (zwieńczone pojedynkami z bossami), po cztery poziomy każdy. Do dyspozycji graczy oddano również siedem specjalnych plansz. Szukamy na nich Kryształów Chaosu i odblokowujemy postać Super Sonica. Poza tym, w grze zawarto dwa poziomy zaprojektowane specjalnie z myślą o smartfonach – aby je ukończyć należy korzystać z wbudowanego akcelerometru. Mimo że mamy tu zatem do czynienia z jednym z kilku rozdziałów całej historii, twórców udało się tu zawrzeć sporo zabawy.

Przypominamy, że w tym roku do sprzedaży trafi także drugi epizod Sonic the Hedgehog 4. Premiera, wcześniej anonsowana na końcówkę 2011 roku, nie doszła dotąd do skutku z uwagi na debiut innych przygód jeża, mianowicie Sonic Generations. Gra zostanie wydana na kilka platform sprzętowych – w tym smartfony/tablety z systemami iOS, Windows Phone oraz Android. Niedawno na Android Market zadebiutowała także inna przygoda Ponaddźwiękowego Jeża, mianowicie Sonic CD (czytaj więcej).

Co nowego w tej wersji? M.in. dodano wsparcie dla Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Zobacz również

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token