Simcity Builditm

Simcity Builditm

Dodano: 2015-12-20 19:20 : 2015-12-20

3
10

Rozgrywka w najnowszym wydaniu serii SimCity ma nieco liniowy charakter. W odróżnieniu od pierwowzoru, który kojarzę jeszcze z zamierzchłych czasów PC, w Simcity Build It na każdym etapie gry zakres możliwych do podjęcia akcji jest ograniczony. Z czasem oczywiście pula się rozrasta, ale nigdy nie jest tak bardzo szeroka jak w oryginale. O tym ile budynków mieszkalnych będziemy mogli w danym momencie zbudować ograniczone jest scenariuszem. Zdarzą się sytuacje w których, zanim będziemy mogli budować nowe apartamenty, twórcy gry oczekują od nas wykonania innych akcji. Początkowe wrażenie liniowości może być irytujące, jednak wraz z rozwojem sytuacji, przyzwyczajamy się do nowych reguł.

Oprawa graficzna i nawigacją są imponujące. Grafika cieszy oko zróżnicowaniem budynków, dbałością o szczegóły, jakością i kolorami. W trakcie gry zmieniają si pory dnia z wraz z nimi kolorystyka. Oprócz klasycznego dnia i nocy, mamy dodatkowo wschód i zachód słońca. Robi wrażenie. Nasze miasto możemy oglądać z dowolnej strony, płynnie obracając mapę. Możliwa jest także modyfikacja rzutu miasta.

Jak przystało na współczesne mobilne tytuły, Simcity Build It został tak zaprojektowany, że możemy prowadzić rozgrywkę zupełnie za darmo, musimy się jednak liczyć, że pewne procesy będą trwały i na przykład na zakończenie produkcji atrybutów ważnych do rozbudowy miasta czasami trzeba poczekać nawet kilka godzin. Naturalnie dla niecierpliwych twórcy mają ratunek. Możesz dokupić Simcash inwestując realne pieniądze. Jest tylko jeden problem, gra staje się wtedy na prawdę kosztowna.

W Simcity Build It mamy 3 waluty. Do dyspozycji są Simoleonsy, Simcash i Golden Keys. Pierwsze umożliwiają kupowanie budynków użyteczności publicznej (straż pożarna, policja, służba zdrowia, elektrownie, itp.), drugie zasadniczo służą do „czasu” i brakujących produktów, skracania procesów budowy, trzecie rozwój infrastruktury miejskiej (transport, rozrywka, itp.).

Fabuła gry jest bardzo rozbudowana. W odróżnieniu od oryginału do rozbudowy naszego miasta nie wystarczą już tylko pieniądze. Budynki mieszkalne budujemy używając wyprodukowanych wcześniej produktów. Nie przeszkadza w tym wypadu, że często trudno wytłumaczyć po co do budowy/rozbudowy potrzebny jest pączek, czy czapka baseballówka. To co wyprodukujemy musimy gdzieś przechować zanim zostanie zużyte, potrzebujemy zatem magazynu, który wraz z rozwojem rozgrywki musimy rozbudowywać, aby móc pomieścić wszystko co niezbędne. Kolejne budynki i atrakcje pojawiają się wraz ze wzrostem liczby mieszkańców i kolejnymi levelami.

Ciekawym elementem jest możliwość handlowania wyprodukowanymi przedmiotami z innymi użytkownikami. Podczas robienia zakupów u innych graczy mamy również możliwość odwiedzenia ich miast. Mając 70’000 mieszkańców wizyta w mieście mającym 600’000 robi wrażenie i dodatkowo wciąga do rozbudowywania własnego. Dla każdego kto lubi podobne strategiczne tytułu, Simcity Build It to wciągająca pozycja, do grania godzinami, które niepostrzeżenie zmieniają się dni, tygodnie, a pewnie nie rzadko i miesiące.

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Zobacz również

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token