Hools: Football Club Territory

Hools: Football Club Territory

Dodano: 2013-10-14 19:06 : 2013-10-14

2
3

Hools: Football Club Territory to pierwsza mobilan MMO kierowana do fanów piłkarskich, którzy nie zawsze muszą być zainteresowani tylko tym co się dzieje na boisku. W skrócie Hools to gra gdzie wcielamy się w rolę ultrasa lub hooligana aby walczyć o honor swojego klubu piłkarskiego.


Podstawowym elementem gry jest wirtualne przejmowanie i kontrolowanie dzielnic miasta dla swojego klubu. Gra toczy się w rzeczywistych lokalizacjach (przy wykorzystaniu Google Maps),  a  Gracz będący fizycznie na terenie wybranej części miasta ma możliwość „zaatakowania” danej dzielnicy a jeśli atak jest wystarczający silny to może ją odbić z rąk innego klubu. Dodatkowo, w grze odbywają się swego rodzaju mistrzostwa pomiędzy klubami, które polegają na przejęciu kontroli, nad wybranym miastem do którego dostęp mają wszyscy gracze niezależnie od lokalizacji.  Oprócz oczywistych kwesti prestiżowych, posiadanie pewnego terytorium jest kluczowe gdyż dostarcza dochód. Im więcej dzielnic zajmuje klub i im bardziej aktywny jest gracz, tym większa jego działka w dochodach.  Kluby tworzone są przez użytkowników, a więc o dominacji danego klubu decyduje tylko liczba graczy, która do niego dołączy oraz ich aktywność.

Oczywiści nieodłącznym elementem potyczek pomiędzy klubami są ustawki tutaj w formie wirtualnej. Gra niestety nie umożliwia jeszcze grupowych starć pomiędzy graczami, natomiast możliwe jest zaatakowanie pojedynczego gracza a w przypadku zwycięstwa, wyeliminowanie go na pewien okres z gry (od kilku minut do kilku godzin). Element walki pozwala też na budowanie swojej pozycji wśród innych kibiców. Aby jednak zdobyć szacunek, w grze mierzony przez punkty respektu, nie wystarczy jedynie pokonać przeciwnika, ale należy go pokonać z klasą t.j. bez użycia „sprzętu”. W grze bowiem gracz może zaopatrzyć się w różnego rodzaju przedmioty (w tym pistolety, pałi, noże), niemniej jednak aby zdobyć szacunek najlepiej jest pokonać przeciwnika na „gołe pięści” lub przeciwnika, który jest od nas silniejszy. Im większy szacunek posiada nasza postać, tym lepsze są jej statystyki.


W trakcie trwania rozgrywki postać podlega ewolucji tj. zdobywa doświadczenie, wzbogaca się o wirtualną walutę i przedmioty, buduje swoją reputację. Można np. potrenować na siłce lub sztuki walki aby być lepszym w walce w ręcz, albo kupić spray lub wlepki by łatwiej zdobywać nowe dzielnice.

Gra jest aktualnie w fazie beta oraz dostępna jest jedynie dla systemu Android 2.3 (lub nowszy), ciągle jednak nad nią pracujemy i w przypadku gdyby było nią zainteresowanie to planujemy też wersię na iOS.

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Zobacz również

 • 2014-02-01 18:48:35
  Autor:
  marian19901

  jak sie kase zarabia ??

 • 2013-12-01 13:27:39
  Autor:
  hoolsterritory

  Od momentu kiedy udostępniliśmy wersję beta gry dostajmy dużo komentarzy mówiących o tym, że pomysł gry i mechanika jest bardzo interesująca. Niestety nie da się ukryć, że wiele zostaje jeszcze do dopracowania, co ciągnie za sobą pewne koszty. Ze względu na to, że dopiero zaczynamy naszą przygodę z tworzeniem gier, koszty te sa jednak dla nas bardzo wysokie.
  Dlatego też kilka dni temu rozpoczeliśmy kampanię crowdfundingową na portalu Indiegogo. Zebrane środki pomogą nam dokończyć/dopracować grę oraz stworzyć wersię dla iOS. Jeżeli więc podoba się wam nasz pomysł to udostępnijcie informacje o kampani an waszym facebook-u, g+ itd.: http://www.indiegogo.com/projects/hools-football-club-territory/x/4445984 .
  Dzięki za pomoc,
  Zespłół Hools-a

 • 2013-10-16 20:37:42
  Autor:
  hoolsterritory

  Tak jak wspomniał kunk_fuj_panda , gra jest ciągle w fazie beta. Staramy sie poprawiać bugi oraz trochę przebudować tak aby była bardziej user-frendly. Jeżeli macie jakieś uwagi to porszę piszcie, znacząco nam pomogą, tym bardziej że dopiero zaczynamy naszą przygodą z developerką i robimy to praktycznie bez budżetu :)

 • 2013-10-15 22:55:49
  Zespół Androidpolska.pl
  kunk_fuj_panda

  Z tego co wiadomo jest to wersja beta

 • 2013-10-15 19:10:42
  Autor:
  fukdaasystem

  Dobry pomysł, ale sama gra ma wiele do życzenia. Bez dostępu do internetu się nie obejdzie. Działa płynnie. // Samsung Galaxy mini 2

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token