Ghosts of Memories

Ghosts of Memories

Dodano: 2016-12-04 21:17 : 2016-12-04

1
11

Android O/S : 4.1+

Rozmiar pliku;95M APK

Opis:
Ghosts of Memories (GoM) to tajemnicza mobilna gra logiczna. W grze uwagę przykuwają niezwykle dopracowane mapy i grafika. – Każda łamigłówka była projektowana osobno, a zróżnicowane światy nawiązują zarówno do natury, kultu astralnego, jak i cywilizacji perskich. Robiliśmy wszystko, żeby poziom artyzmu naprawdę sprzyjał przyjemności płynącej z gry – opowiada Aleksander Lusina z Paplus Games.

Gra coraz częściej porównywana jest do słynnej Monument Valley, wybranej na aplikację 2014 roku. Akcja obserwowana jest z rzutu izometrycznego (2.5D). Taka forma prezentacji sprzyja projektowaniu ciekawych zagadek środowiskowych, wykorzystujących rozmaite mechanizmy i zjawiska, np. iluzje optyczne. Na uwagę zasługuje też ciekawa historia.

Podczas rozgrywki splatają się dwa światy, co jest zupełnie nowym podejściem do puzzle game. Niekiedy, aby pójść dalej, trzeba się wycofać, gdyż zrozumienie wydarzeń sprzed wieków pozwala znaleźć głównemu bohaterowi rozwiązania potrzebne mu w danej chwili. Bohater, w którego się wcielimy, jest samotnym podróżnikiem, który przemierza cztery archetypiczne światy. Podczas jednej z wędrówek uwodzicielski głos kobiety (posłuchaj jej: https://youtu.be/dNoqKHM7R_0) pozwala mu znaleźć starożytny kostur. Na początku wydaje się, że dzięki niej uwolni wołającą o pomoc kobietę, niczym „zamkniętą w wieży księżniczkę”. Czy możemy jednak całkowicie ufać jej uwodzicielskiemu głosowi? Czy i ona nie rozgrywa z nami swojej gry?

W grze nie ma przemocy. Poruszamy się w modelu tap to move. W każdej sytuacji jest wyjście, ale rozwiązanie niektórych zagadek może zająć dłuższą chwilę.

Prace nad Ghosts of Memories rozpoczęły się w grudniu 2014 r. Stworzyło go studio Paplus Games z Łodzi. Gra dostępna będzie na platformy iOS i Android.


 


PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Zobacz również

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token