Freedom Fall

Freedom Fall

Dodano: 2013-07-22 10:56 : 2013-07-22

3
5

Baśń o Roszpunce, czyli złotowłosej dziewczynie zamkniętej na szczycie wieży, którą musiał uratować dzielny królewicz, stała się kanwą wielu filmów i gier. Wystarczy wspomnieć serię Mario, w której tytułowy hydraulik zawsze musi znaleźć księżniczkę Peach uwięzioną w jednym z zamków. Zmierzająca m.in. na PC i Androida platformówka Freedom Fall ma zamiar zabawić się tą konwencją, wykrzywiając ją w coś znacznie bardziej interesującego. Tutaj bowiem księżniczka wcale nie będzie niewinną niewiastą i zamiast tego ta przesiąknięta złem do szpiku kości dziewczyna zrobi wszystko, aby zmienić życie naszego bohatera prawdziwe piekło.

W Freedom Fall złotowłosa księżniczka również znajduje się w potężnej wieży. Tyle, że będąc pod wpływem syndromu sztokholmskiego nie chce, aby ją ktokolwiek uratował i jest zainteresowana głównie dopilnowaniem, aby nikt żywy nie wydostał z tego miejsca. Kierowany przez gracza młodzieniec marzy o ucieczce, a księżniczka robi wszystko co może, aby mu w tym przeszkodzić. Autorzy wzięli znane baśniowe wątki i wykrzywili niektóre z nich, a inne pozostawili bez zmian. Dzięki temu gra wykorzystuje konwencje, do których przywykli gracze, aby zapewnić im fałszywe poczucie bezpieczeństwa, co zwiększa zaskoczenie, gdy wreszcie natrafią na coś, co nie pasuje to bajkowych stereotypów. Fabuła jest pełna humoru i jej kolejne fragmenty poznajemy powoli podczas schodzenia na coraz niższe piętra wieży.

Pod względem mechaniki rozgrywki Freedom Fall to dosyć typową platformówka 2D. Zabawa polega więc głównie na omijaniu przeszkód i eliminowaniu wrogów. Tym, co odróżnia tę grę od większości przedstawicieli gatunku jest fakt, że poruszamy się głównie w dół wieży, a nie w prawą stronę ekranu.

Po drodze na gracza czeka masa wymyślnych pułapek. Niektóre z nich wymagają zręczności, podczas gdy do pokonania innych potrzebny jest spryt. Jednocześnie, podczas tej wyprawy cały czas natykamy się na nabazgrane na ścianach księżniczkę wiadomości. Część z nich okazuje się jedynie złośliwym komentarzem, podczas gdy inne zawierają wskazówki. Niektóre podpowiedzi mogą nam ułatwić życie, podczas gdy posłuchanie innych wpakuje nas w jeszcze większe kłopoty.

Zabawę wzbogaci system rozwoju bohatera. W trakcie przygód zbieramy śrubki, które potem wykorzystujemy do odblokowania różnorodnych steampunkowych ulepszeń, zwiększających skuteczność naszej postaci.

Źródło: http://gramynawynos.pl/news.asp?ID=71479

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Zobacz również

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token