Edmondo sport tracker PRO

Edmondo sport tracker PRO

Dodano: 2011-05-12 21:09 : 2011-05-12

25
37

Bieganie w dzisiejszych czasach jest modne. Jeszcze bardziej popularne jest bieganie z tzw. „trackerami” które zapisują pokonaną trasę. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam właśnie jedną z takich aplikacji. Endomondo Sports Tracker. Nie jest to skomplikowany kawałek kodu, ale to właśnie w prostocie tego programu leży zabójcza funkcjonalność.
Aplikacja podobna jest w swoim działaniu do innych trackerów. Oblicza przebytą drogę oraz pokazuje szybkość naszego poruszania się. Dodatkowo, dzięki Google Maps wyrysuje trasę naszego biegu dając możliwość zapisania go w bazie Endomondo. Aplikacja przyda się nie tylko biegaczom, ale również osobom jeżdżącym na rowerze lub miłośnikom koni. W opcjach pomyślano o kilkunastu rodzajach sportu.

Obsługa jest bardzo prosta. Wychodzimy z telefonem na dwór. Czekamy na złapanie sygnału GPS, wciskamy duży przycisk START i gotowe. Od tego momentu każdy nasz ruch jest rejestrowany. Po skończonym wysiłku wciskamy przycisk STOP i zapisujemy trasę w bazie. Ciekawostką jest również lektor, który podczas biegu poinformuje nas o przebytym dystansie. Szkoda jednak że jest to język angielski.

To w zasadzie cała funkcjonalność aplikacji. Nie ona jest jednak kluczem do całej zabawy. Jej zadanie polega na przesyłaniu naszych wyników do serwisu www.endomondo.com, na którym prowadzony jest dziennik naszej aktywności. Naturalnie w serwisie trzeba się uprzednio zarejestrować. To właśnie tam mamy dostęp do kilkunastu dodatkowych funkcji. Wszystko w języku polskim!

Oprócz przeglądania map z naszymi treningami, użytkownik może oglądać aktywność innych osób z całego świata. Ja dla przykładu nie miałem pojęcia o tym, że w moim pobliżu tak dużo osób biega z trackerem. Czasami warto do kogoś napisać i umówić się na wspólne bieganie. Witryna pełni w pewnym sensie również funkcje społecznościowe. Wspomnę tylko o liście kontaktów czy też możliwości publikowania swoich wyników na Facebooku oraz Twitterze.

Co ciekawe, co jakiś czas odbywają się zawody do których możemy dołączać. Rywalizacje globalne, organizowane przez Endomondo, odbywają się co miesiąc i zawsze można zdobyć atrakcyjne nagrody, np. w czerwcu użytkownicy walczą o wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. Dla bardziej ambitnych userów przewidziano możliwość tworzenia własnych wyzwań. Słynna już rywalizacja kobiet z facetami może odbyć się nawet na poziomie szkolnej klasy.

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token