Diagnostyka samochodu za pomocą telefonu.

Dodano: 2017-07-09 17:16 : 2017-07-09

11
34

Większość samochodów wyposażona jest w komputer który zawiera kluczowe informację o naszym samochodzie oraz o parametrach jego pracy, niestety dane te nie są w żaden sposób przedstawiane nam - użytkownikom, a przecież są one kluczowe dla bezawaryjnej pracy silnika.


Załóżmy sytuację że wybieramy się na wakacje i mamy do zrobienia 500 km, przy tak długim dystansie może nas spotkać wiele awarii jak np. przegrzanie jednostki. Niestety auto o takiej awarii da nam znać dopiero w punkcie krytycznym. Często błąd wyświetlany jest w formie ikonki z której nic nie wynika, brak jakiejkolwiek wskazówki co spowodowało "check engine" doprowadza nas bezpośrednio do warsztatu który skasuje nas za sczytanie błędu 50-150 zł.


Z pomocą przychodzi nasz telefon który w połączeniu z interfejsem OBD wyświetli nam wszystkie parametry, błędy oraz pozwoli na kasowanie błędów.

Jak to wygląda w praktyce.

1. Musimy nabyć aplikację i interface np. tą Polskiego Producenta:
SDPROG - https://elektrosektor.pl/Polski-program-diagnostyczny-SDPROG-dziala-Windows-Android
oczywiście kiedy mamy już interface to możemy zainstalować też inne programy diagnostyczne np:
Torque Pro - http://androidpolska.pl/view/torque_pro/6764

2. Kiedy już dostaniemy naszą paczkę od kuriera pozostaje wpiąć interface do złącza diagostycznego w naszym samochodzie, następnie zainstalować aplikację która połączy się automatycznie z urządzeniem.

3. Teraz pozostaje wybierać z menu interesujące nasz parametry lub odwiedzić zakładkę z błędami silnika :) 
PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token