ACTA - Dlaczego tak niebezpieczna

Dodano: 2012-01-30 10:49 : 2012-01-30

10
35


Ze względu na ogrom natłoku informacji atakujących nas na temat ACTA postaramy się przypomnieć wam dlaczego tak naprawdę ACTA jest tak niebezpieczna.

1. USA nie wprowadziło u siebie ACTA - oznacza to tyle że ich organy ścigania mogą na terenie krajów objętych ACTA bez porozumienia z naszymi władzami czy organami ścigania (nie potrzebny im nakaz prokuratora) na mocy prawa międzynarodowego, wyegzekwować swoje roszczenia wobec podejrzanej osoby - czyli np skazać ją na 10 lat i 2 mln dolarów kary, najlepsze jest jednak to, że nie działa to w drugą stronę czyli inne kraje nie mogą pozwać nikogo z USA bo ten nie należy do ACTA.

2. ACTA walczy z ochroną praw intelektualnych - prawda jest jednak zupełnie inna tak naprawdę nikt z was nie będzie mógł skorzystać z tego prawa, ponieważ prawo do tego będą miały tylko organizacje takie jak np ZAIKS itd. osoby nie zrzeszone w tego typu tworach nic nie zrobią, czyli jeśli ktoś z nas stworzy utwór muzyczny i wykorzysta go doda w swoich pożal się boże piosenkach to możemy jej naskoczyć, jednak w drugą stronę jeśli my podłożymy jej muzykę gdziekolwiek ZAIKS postara się aby świetnie na tym zarobić wyłudzając odszkodowanie.

3.ACTA podpisana potajemnie - ten punkt jest w zasadzie najbardziej przerażający ponieważ pokazuje jak bardzo obecnie bezkarni czują się politycy, jak bardzo czują się pewnie, dziś ACTA a jutro odebranie praw wyborczych. Tak naprawdę jednak to USA rządzi w Polsce i to jest sygnał że trzeba włączyć się w życie polityczne i zacząć rozliczać naszych przedstawicieli których sami wybraliśmy choćby za cenę rewolucji.

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token