5 apek na Androida, które umilą Ci święta

Dodano: 2017-11-30 13:21 : 2017-11-30

12
35

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, będzie poprzedzać je choinka, pod którą każdy spodziewa się znaleźć prezent - a może nawet prezenty - dla siebie. Klimat nachodzących świąt widać w sklepach, galeriach handlowych, na ulicach, a także... w świecie smartfonów. Tak, tak, system Android również świętuje, co widać po licznych, tematycznych aplikacjach, które pojawiają się w tym okresie w Google Play. Ponieważ są ich dziesiątki, oszczędzimy naszym czytelnikom konieczności pobierania i testowania każdej z osobna. Zamiast tego polecimy pięć bardzo praktycznych i ciekawych, których instalację na telefonie naprawdę warto rozważyć! Oczywiście blog nie jest miejscem ich przechowywania - wszystkie dostępne są w Google Play.


 


1Weather: Pogoda


Zacznijmy jednego z najważniejszych elementów świąt, czyli samej pogody. Aby klimat Bożego Narodzenia był udany, powinno być biało i śnieżnie. A ponieważ oprócz samego zasiadania przy stole dobrze jest także wyjść na spacer czy sanki z dzieckiem, warto wiedzieć, kiedy aura będzie sprzyjać radosnemu relaksowi na świeżym powietrzu. W ustaleniu tego faktu pomoże 1Weather: Pogoda. Jej zaletami są nie tylko prosty i estetyczny interfejs, ale również potężny zestaw narzędzi pogodowych. Możesz obejrzeć zarówno prognozę dzienną, jak i godzinową (co jest niezwykle przydatne, gdy np. jesteś na stoku narciarskim), a także na kolejne siedem dni. Apka poda Ci informacje o opadach, zachmurzeniu i wszystkich innych warunkach atmosferycznych. A jeśli podróżujesz, użyje mechanizmów geolokalizacji do wprowadzania zmian w czasie rzeczywistym, aby zawsze podawać prognozę dla Twojej aktualnej lokalizacji! Jeśli bywasz często w tych samych miejscach, możesz je zapisywać.


Aplikacja jest całkowicie darmowa, posiada jednak możliwość zakupu dodatkowych rozwiązań. Zobacz 1Weather: Pogoda na stronie Google Play!


 


Odliczanie do Bozego Narodzenia 2017


Nazwa tej aplikacji mówi o niej wszystko, a zarazem... nie mówi niczego, więc warto wyjaśnić, na czym polega jej działanie. Jest to atrakcyjny wizualnie licznik, który odlicza dni, godziny i sekundy pozostałe do dnia Bożego Narodzenia. Możesz wybierać spośród pięciu pięknych motywów - są one oczywiście tematyczne i nie brak na nich Świętego Mikołaja i jego reniferów, Choinek czy bałwanków! Towarzyszy im miła dla ucha, świąteczna muzyka, a także atrakcyjne animacje (padający śnieg, itp.). Ciekawym dodatkiem jest kalendarz adwentowy, w którym codziennie otwiera się wirtualne prezenty. Odliczanie do Bozego Narodzenia 2017 to aplikacja w pełni darmowa, a możesz pobrać ją  z tej strony. Istnieje możliwość zakupu edycji Premium, która pozwala na używanie dwóch widżetów odliczania, dostęp do kolejnych motywów oraz dodatkowych piosenek świątecznych. Nie jest to jednak niezbędne, aby cieszyć się w pełni jej możliwościami.


 


Google Santa Tracker


A teraz czas na rozrywkę! A konkretnie będzie nią aplikacja Google Santa Tracker czyli Trasa Świętego Mikołaja. Jest to zwariowana gra, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Wśród atrakcji, jakie oferuje gameplay, znalazły się m.in. odrzutowe elfy, spadające kulki oraz rakietowe sanki. Brzmi ciekawie, prawda? A to tylko niektóre zabawne elementy, jakie czekają na graczy w tej estetycznej, pozbawionej przemocy zabawie. Aplikacja obsługuje w pełni Google Cardboard, dzięki czemu można dosłownie znaleźć się w samym centrum wydarzeń! Google Santa Tracker to jedna z tych produkcji, w którą można grać godzinami i nigdy się nie znudzi! Jest w pełni darmowa!


 


Ukryte Obiekty: Choinka


Po miłej i relaksującej zabawie, czas na rozrywkę, dzięki której będzie można wysilić szare komórki! Gra Ukryte Obiekty: Choinka to zabawa logiczna - zgodnie z nazwą utrzymana w klimacie zimowych świąt. Zalicza się do kategorii łamigłówek, w których należy znaleźć ukryte przedmioty. I jest ich naprawdę sporo - ponad 1,5 tysiąca! Wszystkie znajdują na przepięknie wykonanych planszach, gdzie pojawia się także tytułowa choinka, przewinie Mikołaj oraz Bałwanek. Gra ćwiczy spostrzegawczość i opowiada przy okazji ciepłą, interesującą historię, w której nie brak sympatycznych postaci ani humoru. Ukryte Obiekty: Choinka to produkcja przeznaczona dla graczy w każdym wieku. Jeśli ktoś będzie mieć problemy ze znalezieniem ukrytych przedmiotów, zawsze może skorzystać z wygodnej opcji przybliżania wybranych fragmentów planszy, a gdy to nie pomoże, pomocą posłuży praktyczny system podpowiedzi. Trzeba jednak ostrzec, że zabawa potrafi wciągnąć - dlatego dobrze zarezerwować sobie na nią nieco czasu.


 


Christmas Live Wallpaper Free


Jak nie trudno domyślić się po nazwie, Christmas Live Wallpaper Free to aplikacja, która ozdobi wyświetlacz smartfona klimatyczną tapetą. A konkretnie -jedną z kilku dostępnych dla użytkowników wersji darmowej. Są to "żywe" tapety, a więc cały czas coś się dzieje. Wszystkie wykonane są w 3D, co daje wspaniałe efekty wizualne, mało tego - można obracać widok we wszystkich kierunkach, aby w pełni podziwiać wspaniale wykonaną pracę grafików. Dodatkową zaletą aplikacji jest licznik, pokazujący czas pozostały do świąt oraz Nowego Roku. Możesz również ustalić samodzielnie dowolny punkt odliczania - na przykład do swoich urodzin, imienin czy rocznicy. Dzięki temu aplikacja nadaje się do użytku przez cały rok, ale najlepiej wypada podczas świąt. Warto dodać, że choinka na tapecie dostosowuje się do pory dnia i nocy - zmienia wówczas oświetlenie, itp. Twórcy apki zaimplementowali w niej kilka tematycznych animacji - fajerwerki z okazji nadejścia nowego roku, scenkę z okazji Walentynek, itp. Dlatego po Sylwestrze można nie odinstalowywać aplikacji, ale zobaczyć, czym zaskoczy! Dla osób, które samodzielnie lubią o wszystkim decydować, przygotowano szereg narzędzi do własnej customizacji - dzięki czemu można stworzyć tapetę swoich marzeń, a także dowolnie eksperymentować z istniejącymi.


Niestety, darmowa wersja Christmas Live Wallpaper nie oferuje wszystkiego - jeśli jednak zdecydujesz się zapłacić, otrzymasz znacznie więcej możliwości edycji oraz dodatkowe efekty wizualne. Ale zarówno darmowa, jak i płatna doskonale nadają się zarówno na tablety, jak i smartfony.


 


Oczywiście wymienione tu pięć aplikacji to zaledwie czubek całej góry tego typu programów. Warto pamiętać, że im bliżej świąt, tym coraz więcej podobnych będzie pojawiać się w sklepie Google i wśród nich z pewnością znajdą kolejne warte uwagi. Jakiekolwiek by się jednak nie pojawiły, wybrane przez nas i opisane na tej stronie na pewno znajdą w czołówce najczęściej pobieranych i używanych. Dlatego można pobrać je i zainstalować już dzisiaj - czego nikt na pewno nie będzie żałować. A więc wybierz najlepszą dla siebie, pobierz ze strony Google Play i ciesz się świątecznym klimatem na swoim Androidzie!


Więcej ciekawostek o elektronice znajdziecie na stronie jaki-komputer oraz na blogu komputerowym.

PeIen dostęp tylko dla poIskojęzycznych przegIądarek.

Napisz posta

*

*

Kliknij aby wylosowac nowy token