androidpolska.pl

Blog tematyczny o nowoczesnych technologiach, sprzęcie elektronicznym oraz gamingu.

Gaming

Skąd pobierać gry komputerowe?

Skąd pobierać gry komputerowe?

W ciągu wielu lat rynek gier komputerowych znacznie się zmienił. Nie chodzi tu jednak tylko o samą jakość produkcji, ich rozmach czy też typ konsumenta, do którego są one adresowane, lecz przede wszystkim o sposób ich dystrybucji. Obecnie niewiele osób kupuje gry w postaci fizycznej, czyli pudełka z płytami. Zdecydowanie najczęściej sprzedawane są gry cyfrowe. Co warto wiedzieć o takim kupowaniu gier?

Dlaczego gry cyfrowe są tak popularne?

Zanim jednak przejdzie się do omawiania tego, skąd najlepiej pobierać i gdzie kupować gry komputerowe, najpierw warto się zastanowić, jak doszło do tego, że wydania pudełkowe cieszą się już tak niewielkim zainteresowaniem graczy, a na popularności zyskały gry cyfrowe. Co dokładnie za tym stoi?
Jak się okazuje, zdecydowanie najważniejszą zaletą gier cyfrowych jest ogromna wygoda związana z ich użytkowaniem. Jeśli chce się kupić nową grę, nie trzeba wcale jechać do sklepu, organizować sobie wyjazdu i tracić czasu, aby zdobyć upragnione pudełko z płytą, lecz można w ciągu kilku minut i dosłownie kilku kliknięć myszką mieć grę u siebie na komputerze.
Kolejną znaczącą zaletą takiego sposobu sprzedaży gier jest wyraźnie niższa cena. Dzięki temu, że w procesie sprzedaży nie uczestniczy szereg pośredników i usługodawców w postaci np. firm transportowych sklepy mogą znacznie obniżać cenę gry, co rzecz jasna jest tylko z korzyścią dla kupujących.

Gdzie kupować i skąd pobierać gry komputerowe?

Jak więc widać nie ma się czemu dziwić, że obecnie gry komputerowe w postaci cyfrowej cieszą się tak dużą popularnością. Ilość korzyści dla użytkowników jest ogromna. Powstaje jednak pytanie, skąd te gry pobierać?
Zdecydowanie największym i najpopularniejszym sklepem z grami w internecie jest Steam. Jest to prekursor tego sposobu dystrybucji gier, który swoją działalność rozpoczął 20 lat temu. Dzięki zapoczątkowaniu trendu cyfrowej dystrybucji to właśnie Steam uważany jest dziś przez wielu graczy za najlepszą i jedyną właściwą platformę zakupową.
Choć Steam dzierży palmę lidera na rynku cyfrowej dystrybucji gier, to jednak nie jest jedyną dostępną platformą tego rodzaju. Inną ciekawą propozycją jest Epic Games.
Jak się okazuje, na rynku cyfrowej dystrybucji gier posiadamy również swojego krajowego przedstawiciela. Mowa oczywiście o GOG-u, czyli platformie największego producenta gier nad Wisłą firmy CD-Projekt. GOG, czyli Good Old Games, to sklep przede wszystkim oferując stare, dobrze wszystkim znane gry. Zostały tak przygotowane, aby pomimo różnic sprzętowych sięgających często kilku dekad, nadal dobrze się prezentowały i dawały wiele radości.

Udostępnij