androidpolska.pl

Blog tematyczny o nowoczesnych technologiach, sprzęcie elektronicznym oraz gamingu.

Gry

PC czy konsola – co dla początkujących graczy jest najlepszym wyborem?

PC czy konsola – co dla początkujących graczy jest najlepszym wyborem?

Miłośnicy gier komputerowych do wyboru mają oczywiście nie tylko PC, ale również wiele ciekawych konsol. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, na którą platformę postawić, aby cieszyć się elektroniczną rozgrywką.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grami bardzo często zastanawiają się, co zdecydowanie lepiej sprawdzi się do gier – PC czy konsola? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie niestety nie jest łatwym zadaniem. Zarówno komputery gamingowe, jak również konsole, mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę nie tylko na komfort gry, ale również na płynność rozgrywki oraz na jakość grafiki. Jak łatwo się domyślić, wybór zależy także od posiadanego budżetu.

Co wybrać na start?

Popularne konsole (PlayStation, Xbox, Switch) zaprojektowane są z myślą o graczach. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba martwić się konfiguracją, a dokładniej mówiąc kompatybilnością (prawidłowymi sterownikami). Osoby, które grają głównie w podróży, mogą wybrać przenośne konsole. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się również laptopy gamingowe, które mogą konkurować z najmocniejszymi komputerami stacjonarnymi.

Dostęp do najpopularniejszych gier?

Osoby, które poszukują odpowiedzi na pytanie – konsola czy pc, powinny zwrócić uwagę również na dostęp do poszczególnych gier. Pamiętać należy o tym, że na wielu konsolach dostępne są tytuły, których próżno szukać na komputerach. Wynika to oczywiście z tego, że producenci konsol promują swój sprzęt właśnie grami na wyłączność. Warto wspomnieć o tym, że w dzisiejszych czasach można kupować nie tylko tradycyjne gry w pudełkach. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się internetowe wydania. W nowszych konsolach coraz częściej można odpalać gry z poprzednich generacji. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie.

Granie na komputerze – czy warto?

Komputer jest idealnym wyborem dla tych graczy, którzy w pierwszej kolejności zwracają szczególną uwagę na wydajność. Nowoczesne karty graficzne niestety nie są tanie, ale to właśnie dzięki nim, można cieszyć się najlepszą grafiką w grach i szczegółowymi detalami. Do grania na komputerze można wykorzystać nie tylko pady, ale również inne akcesoria. Mowa tutaj między innymi o klawiaturze gamingowej albo o myszce. Komputer przypadnie do gustu tym graczom, którzy często grają w gry strategiczne i strzelanki. Wynika to oczywiście z tego, że w tych gatunkach gier wykorzystywana jest myszka. Dobrym pomysłem jest również dokupienie specjalnych słuchawek z mikrofonem. Dzięki temu gadżetowi będzie można komunikować się z innymi graczami w grach online. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, aby wybrać porządny monitor do gier. Godne polecenia są monitory panoramiczne 16:9. Nieco droższym rozwiązaniem są ultrapanoramiczne ekrany 21:9 (3440×1440 pikseli), które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Nowością na rynku są monitory 3D, dzięki którym można grać w gry 3D.

Udostępnij