Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Objawy awarii wycieraczek

Internet Data publikacji - 3 kwietnia 2024 Autor - Redakcja androidpolska.pl
Objawy awarii wycieraczek


Mogłoby się wydawać, że takie proste elementy jak wycieraczki samochodowe nie mają większego znaczenia, a ich awarie można potraktować drugoplanowo. Tak jednak myślą wyłącznie kierowcy, którym nigdy nie zdarzyła się awaria wycieraczek w deszczowy wieczór czy nawet śnieżny dzień. W takiej sytuacji można doceniać, jak ogromne znaczenie dla widoczności ma możliwość przetarcia sobie szyby przed oczami. My wycieraczki doceniamy, dlatego postanowiliśmy przygotować wpis, w którym opiszemy najpopularniejsze awarie wycieraczek samochodowych tak, aby pomóc ci wykryć symptomy zbliżającej się awarii, kiedy jest to możliwe. Do najważniejszych awarii wycieraczek samochodowych należą więc:

 Objawy awarii wycieraczek

  • Uszkodzone pióro — najpopularniejszą awarią wycieraczek, o ile można to tak określić, jest zużycie się gumowej części pióra wycieraczki. Wraz z upływem czasu i negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak przede wszystkim światło słoneczne, tlen z powietrza i mróz połączony z wilgocią, właściwości gumy się pogarszają. Traci ona swoją sprężystość i staje się sztywna i twarda, przez co nie jest w stanie dokładnie czyścić szyby. Dodatkowym problemem są mikrouszkodzenia powierzchni, która ma bezpośredni kontakt z szybą. Uszkadza się ona w wyniku tarcia, szczególnie kiedy na szybie znajdują się twarde zabrudzenia, takie jak drobinki piasku czy lód. Zanim jednak pióro wycieraczki przestanie zbierać wodę całkowicie, będzie dawało znać o swoim zużyciu poprzez stopniowo pogarszające się wyniki w oczyszczaniu szyby, Mimo tego dobrym i rozważnym pomysłem jest wożenie zapasowego kompletu piór w bagażniku, aby móc je wymienić w dowolnym momencie na nowe.

  • Uszkodzony przekaźnik — inną popularną awarią wycieraczek jest uszkodzenie przekaźnika sterującego pracą wycieraczek. W przypadku tej awarii wycieraczki mogą zachowywać się w nieprzewidywalny sposób, a więc samoczynnie się włączać lub wyłączać. Warto w takiej sytuacji szybko zareagować, w przeciwnym wypadku wycieraczki niebawem ulegną całkowitemu uszkodzeniu i zwyczajnie przestaną działać.

 

Może też oczywiście dojść do takich awarii jak spalenie silnika lub uszkodzenie ramienia. Są to jednak awarie na tyle gwałtowne, że nie sposób się przed nimi uchronić, a jedyne co można w takiej sytuacji zrobić to pogodzić się z awarią i umówić z mechanikiem.

Materiał zewnętrzny

Redakcja androidpolska.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?