androidpolska.pl

Blog tematyczny o nowoczesnych technologiach, sprzęcie elektronicznym oraz gamingu.

Technologia

Jamboard co to i jak działa?

Jamboard co to i jak działa?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się Jamboard co to wyjaśnimy w tym artykule.

Czym jest Jamboard?

Warto mieć na uwadze, że znanym narzędziem wykorzystywanym w szkołach i podczas spotkań biznesowych są tablice tradycyjne oraz interaktywne. Jednak coraz mniej czasu spędzamy w biurach, ponieważ nastąpił dynamiczny rozwój pracy zdalnej oraz hybrydowej. Nie ulega wątpliwości, że wirtualna tablica Jamboard może być bardzo ciekawą alternatywą. Tego rodzaju tablice świetnie sprawdzają się podczas burzy mózgów, a do tego pomagają przekazać najważniejsze informacje, a także uporządkować myśli oraz materiał. W dzisiejszych czasach wirtualne narzędzia okazują się konieczne, ponieważ normą stała się praca zdalna. W trybie online też można omówić ważna kwestie, a do to zdecydowanie ułatwia prowadzenie spotkania.

Zastosowanie aplikacji

Nie wszyscy mają świadomość, że Google stworzyło wirtualną tablicę o nazwie Jamboard. W ten sposób firma wyszła naprzeciw potrzebom swoich użytkowników. Jamboard to bezpłatne wirtualne narzędzie wspierające, które jest niezastąpione w trakcie spotkań z innymi pracownikami. Jest to wirtualna tablica, która umożliwia wspólną pracę na interfejsie w czasie rzeczywistym. Biała tablica jest bazą aplikacji i to na niej można zapisywać najważniejsze informacje i umieszczać kolorowe karteczki post-it. Tablicę można edytować za pomocą kilku dostępnych opcji. Wybór opcji jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród najważniejszych funkcji Jamboard można wymienić: współtworzenie treści przez pracowników, wskazywanie laserem, prezentowanie treści, dodawanie pól o różnych kształtach oraz dodawanie notatek na kolorowych karteczkach, które można przenosić. Musisz jednak pamiętać, żeby założyć konto Google, jeśli będziesz chciał korzystać z Jamboard. Z aplikacji można korzystać nie tylko na komputerze, ale również na telefonie.

Zalety Jamboard

Podczas e-lekcji, jak i w pracy zdalnej na pewno przyda się Jamboard. Osoby, które lubią proste i przejrzyste aplikacji powinny docenić to narzędzie. Zdecydowanie ułatwia to wykonywanie obowiązków zawodowych. W Jamboard można tworzyć kolorowe karteczki, pisać oraz rysować. Dzięki kolorowym karteczkom można szybciej przekazywać istotne informacje. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że na cztery części można podzielić wirtualną tablicę, a to powinno znacząco ułatwić współpracę grupową. Dzięki aplikacji możesz w czasie rzeczywistym pracować z całym zespołem. Nie została jednak podana informacja, ile osób może działać w tym samym czasie. Jednak nie powinno być żadnych problemów, jeśli do 100 osób będzie pracować nad jednym dokumentem. Jamboard można używać również do tworzenia różnego rodzaju strategii marketingowych i komunikacyjnych oraz analiz i planów. Tak naprawdę tylko wyobraźnia ogranicza nas w wykorzystaniu możliwości narzędzia od Google. W sieci można znaleźć również alternatywy dla Google Jamboard. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym jest Jamboard i jakie są najważniejsze zalety tej aplikacji.

Udostępnij