androidpolska.pl

Blog tematyczny o nowoczesnych technologiach, sprzęcie elektronicznym oraz gamingu.

Technologia

Jaki tablet graficzny dla początkujących grafików?

Jaki tablet graficzny dla początkujących grafików?

Dobry grafik oprócz specjalistycznych umiejętności koniecznie musi posiadać odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będzie w stanie podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych zleceń. Jednym z podstawowych sprzętów jest oczywiście wysokiej jakości tablet graficzny. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla początkujących grafików komputerowych, którzy nie wiedzą, jaki tablet graficzny wybrać na start.

Rozmiar ma znaczenie

Jak łatwo się domyślić, producenci oferują tablety graficzne w wielu różnych rozmiarach. Większość producentów korzysta ze standardowych oznaczeń (S, M, L i XL), dzięki czemu bez problemu można porównać dostępne modele. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na rozdzielczość ekranu. Do codziennej pracy na komputerze w zupełności wystarczy tradycyjny tablet graficzny o rozmiarze S albo M. Osoby, które pracują z plikami w rozdzielczości Full HD, powinny postawić na znacznie większe modele. Kluczem do sukcesu jest to, aby umiejętnie dopasować obszar roboczy tabletu graficznego bezpośrednio do wielkości monitora. Wybór rozdzielczości w dużym stopniu zależy również od indywidualnych preferencji danego grafika.

Na co zwrócić uwagę?

Porównując dostępne na rynku tablety graficzne warto zwrócić uwagę również na czułość nacisku. W zwykłej myszce komputerowej dostępne są jedynie dwa poziomy (0 i 1), dlatego też kreśląc linie na wirtualnej kartce zawsze uzyskamy identyczną grubość. Inaczej wygląda oczywiście sytuacja w przypadku nowoczesnych tabletów graficznych. Jeżeli naciśniemy długopis mocniej, to automatycznie uzyskamy zdecydowanie bardziej wyrazistą kreskę. Nowe tablety graficzne od renomowanych producentów są w stanie odczytać nawet 2048 poziomów nacisku. Najtańsze modele zapewniają jedynie 512 poziomów nacisku, dlatego też niestety nie nadają się one do profesjonalnego użytku. Warto wspomnieć także o tym, że nowoczesne tablety coraz częściej są w stanie rozpoznać kąt ułożenia rysika.

Czym charakteryzuje się dobry tablet graficzny?

Osoby, które nie wiedzą, jaki tablet graficzny wybrać, mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Pamiętać należy o tym, że do wyboru są oczywiście urządzenia przewodowe i bezprzewodowe. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Większość osób pracuje głównie w jednym miejscu, dlatego też w zupełności wystarczą przewodowe modele. Bezprzewodowe tablety zapewniają mobilność. Bez problemu można rozłożyć sprzęt na kolonach. W każdej chwili, można dokupić dodatkowy transmiter, dzięki któremu zamienimy tablet przewodowy w bezprzewodową wersję. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na pióro tabletu graficznego. Dobre pióro powinno posiadać ergonomiczne kształty, a co najważniejsze, musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pracę ułatwią także dodatkowe przyciski, które umieszczone są na piórze. Godne polecenia są modele, w których można zaprogramować interesujące nas funkcje.

Udostępnij